Wszyscy wiedzą, że skórzane spódnice, szczególnie te niezbyt długie, najlepiej prezentują się na pięknych, zadbanych, ale niczym nie osłoniętych nogach. Ale co zrobić, gdy pogoda za oknem na to nie pozwala. Zrezygnować ze spódnic? Nic podobnego.

Odkryjcie właściwe dla siebie RAJSTOPY.

Szczególnie teraz, kiedy w sklepach panuje prawdziwy rajstopowy zawrót głowy. Ale skąd będziecie wiedziały, że to właśnie te będą najbardziej odpowiednie?

To oczywiste, że podstawową ich funkcją jest ochrona naszych nóg przed zimnem i wilgocią, ale nie zapominajmy, że rajstopy potrafią modelować, a nawet odchudzić, czy wydłużyć nasze nogi (sic!). Poza tym stanowią wykończenie naszego stroju.

Wybierając musimy wziąć pod uwagę zarówno praktyczne kryteria, czyli rodzaj materiału, z którego są wykonane, jego grubość oraz sposób wykończenia, jak i funkcje estetyczne czyli kolor, wzór i stopień krycia.

Przyjrzyjmy się różnym rodzajom przędzy i grubościom.

Rajstopy mogą być wykonane z:

  • lycry – jej gorsze zamienniki to stretch (mniej elastyczny, słabsza jakość) i elastil (wyciąga się na kolanach).
  • mikrofibry – łączy wytrzymałość nylonu i rozciągliwość lycry;
  • wełny z akrylem –   jest naturalna, dociepla i jest miła w dotyku;
  • bawełny – produkt idealny: gruby, trwały, miękki w dotyku.

Zimowe grubości to :

  • 40 den – kryjące, lekko przezroczyste;
  • 60 den – kryjące;
  • 100 den- zwykle mają domieszkę wełny, bawełny lub akrylu.

JAKIE WYBRAĆ DO SKÓRZANYCH SPÓDNICZEK?

Cienkie czy grube?
Pamiętajcie, trendy i zasady ulegają zmianom. Aktualnie opalizujące i błyszczące rajstopy w odcieniach brązu i beżu uznawane są za STAROMODNE. Najlepiej zdecydować się na grube, kryjące i matowe. Jeśli cienkie, to jak najmniej widoczne na nodze, bez połysku, w naturalnym kolorze i jak najcieńsze.

Wzorzyste czy gładkie?
To zależy od stylizacji, wy musicie zdecydować, czy gwiazdą ma być spódnica, czy nogi. Poza tym we wszelkich paskach, ciapkach i wzorkach zdecydowanie lepiej wyglądają nogi smukłe.

Kolorowe czy czarne?
Pamiętajcie: KAŻDY KOLOR DODAJE CENTYMETRÓW. Jeśli chcemy nogi wyszczuplić- TYLKO CZARNE i dla urozmaicenia grafitowe, granatowe, ciemnobrązowe, ciemnozielone.

Rudsak fall 2014

Street fashion

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *